X

ورود به پایگاه خبری طوفان زرد

26 مهر 1400, 11:10
کد خبر: 990
نظرات: 0

با سند به تخلف ورزشکار آذربایجانی در پارالمپیک اعتراض کردم

نایب‌قهرمان پارالمپیک توکیو گفت: متأسفانه کلاس‌بندی ورزشکار آذربایجانی تقلبی بود و من مدارک و فیلم‌هایی آماده و هفته گذشته ارسال کردم تا حق خود را بگیرم.

به گزارش خبرنگار اصفهان ورزش، علیرضا مختاری در یک برنامه  تلویزیونی درباره روند آماده‌سازی خود برای پارالمپیک 2020 توکیو اظهار داشت: پس از کسب سهمیه پارالمپیک در مسابقات 2019 امارات وارد اردوی جزیره کیش شدم که این اردو با شیوع ویروس کرونا همزمان شد و این ویروس تمام برنامه‌ها را فلج کرد.

وی که در برنامه ضربه آزاد اصفهان سخن می‌گفت، افزود: اردوهای آمادگی از 20 مهر 99 تا 25 خردادماه 1400 ادامه یافت و 4 دوره رکوردگیری سنگین انجام دادم در حالی که نباید از من چنین رکوردهایی می‌گرفتند. تمام کارشناسان دوومیدانی می‌گویند یک ورزشکار دوومیدانی فقط باید سالی یکی دو بار به پیک آمادگی وارد شود در حالی که در کمتر از 9 ماه از من 4 بار رکوردگیری شد.

نایب‌قهرمان مسابقات پرتاب وزنه پارالمپیک توکیو ادامه داد: بدن من خالی کرده بود و فقط توانستم از 25 خرداد تا 7 شهریور شرایطم را بازیابی کنم. خداوند به من کمک کرد و دعای مردم ایران، اصفهانی‌ها و خانواده پشت سر من بود و هواداران سپاهان هم برای من کم نگذاشتند.

مختاری درباره قهرمانی ورزشکار آذربایجانی گفت: متأسفانه کلاس‌بندی این ورزشکار تقلبی بود و در حالی که در کلاس F54 وزنه 4 کیلوگرمی پرتاب می‌کرد و به کلاس F53 آمده بود و پرتاب وزنه 3 کیلوگرمی برای او آسان بود. ورزشکاران آمریکا، جمهوری چک، یونان و مکزیک به این موضوع اعتراض کردند و من هم مدارک و فیلم‌هایی آماده و هفته گذشته ارسال کردم تا حق خود را بگیرم.

وی بیان کرد: رشته تخصصی من پرتاب دیسک است اما از پارالمپیک لندن تاکنون طبق قانون همه باید در پرتاب وزنه شرکت کنند اما در بازی‌های آسیایی می‌توانم در پرتاب دیسک و نیزه هم شرکت کنم.

نایب‌قهرمان پارالمپیک توکیو با اشاره  به شرایط سخت خود برای حضور در این رقابت‌ها تصریح کرد: از زمانی که در هتل هویزه تهران روی ویلچر نشستم تا زمانی که به اتاق خود در دهکده المپیک توکیو رسیدم 30 ساعت طول کشید. برای من بلیط هواپیمای معمولی گرفته بودند و 11 ساعت در پرواز بودم. متأسفانه برخی افراد به عمد کاری کردند که من مدال نگیرم اما من خدا را داشتم.

مختاری اضافه کرد: زمانی که در پارالمپیک 2016 ریو حضور داشتم مادرم را از دست دادم و 8 ماه بعد نیز پدرم از دنیا رفت. پیش از اعزام به هر مسابقه بر سر مزار آنها می‌روم و انرژی می‌گیریم و سپس به گلستان شهدای اصفهان می‌روم و به شهید حاج حسین خرازی خیلی ارادت دارم. زمانی که در توکیو مدال گرفتم در مصاحبه تلویزیونی مدال خود را به روح پدر و مادرم و مردم شریف ایران و اصفهان و همچنین به کشاورزان مظلوم اصفهان تقدیم کردم و امیدوارم با درایت رئیس‌جمهور آب به زاینده‌رود برگردد.

وی گفت: الان در حال تمرین برای مسابقات جهانی ژاپن و مسابقات پاراآسیایی هستم که هر دو مسابقه برای کسب سهمیه پارالمپیک 2024 پاریس است.

نظرات کاربران
ارسال دیدگاه
عکس خوانده نمی‌شود
آخرین ها