X

ورود به پایگاه خبری طوفان زرد

25 تیر 1402, 07:59
کد خبر: 6820
نظرات: 0

بیانیه باشگاه سپاهان | دست تیم‌های خبری و دلالی را از باشگاه سپاهان قطع کردیم

باشگاه سپاهان اصفهان در واکنش به حواشی اخیر بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش اصفهان ورزش، باشگاه سپاهان با انتشار بیانیه‌ای در خصوص خبر منتشر شده در اواخر هفته گذشته در یکی از رسانه‌ها مبنی بر تعیین حسابرس ویژه جهت حسابرسی از این باشگاه و ادامه تولید اخبار سیاه ضد سپاهان و با تاکید بر اینکه لازم است جهت تنویر افکار عمومی توضیحاتی ارائه شود بیانیه‌ای صادر کرد که به‌شرح زیر است:

«در ابتدای هفته گذشته، مدیر یکی از رسانه‌های ورزشی در اقدامی غیرحرفه‌ای در تماس با یکی از اعضای هیئت مدیره باشگاه درخواست مصاحبه در خصوص نقل و انتقالات باشگاه سپاهان را می‌کند که متعاقباً این عضو هیئت مدیره باشگاه سپاهان، ایشان را جهت کسب پاسخ به مدیرعامل، مدیر روابط عمومی باشگاه و مدیر رسانه‌ای تیم فوتبال سپاهان ارجاع می‌دهد که این موضوع منجر به تکدر خاطر مدیر این رسانه ورزشی گردیده و به همین خاطر در چند روز گذشته تلاش‌های زیادی را برای انتشار محتوای منفی ضد باشگاه سپاهان در رسانه خود به کار گرفته است و متأسفانه رفاقت این رسانه با برخی از مسئولین علاقمند به دیده شدن، این خبرسازی‌ها را تشدید نموده است.

اما در خصوص انتشار خبر هفته گذشته مبنی بر حسابرسی ویژه از باشگاه سپاهان، اخباری از این دست گرچه بخش زیادی از آن قلب واقعیت است اما در واقع سند دیگری بر حقانیت باشگاه فولاد مبارکه سپاهان است و نشان می‌دهد ساختار این باشگاه شفاف و تحت نظارت مبادی مرتبط است.

اقداماتی از این دست یک روال معمول و همیشگی در شرکت‌های زیرمجموعه شرکت فولاد مبارکه است که مستمرا شرکت‌های تحت امر خود را مورد حسابرسی و نظارت مالی قرار می‌دهد تا ریز جزئیات تعاملات مالی آنها مورد بررسی‌های مستمر قرار گیرد و طبیعتاً باشگاه سپاهان نیز از این امر مستثنی نیست.

لازم است اضافه نمائیم که علاوه بر حسابرسی ویژه، حسابرسی سالانه و حسابرسی شش ماهه، با تاکید هیأت مدیره باشگاه، در سال گذشته حسابرسی داخلی نیز به منظور ارتقا استانداردهای مدیریتی و مالی باشگاه انجام گرفته است؛ ضمن اینکه با تأکیدات مدیریت محترم، باشگاه سپاهان نسبت به کسب استانداردهای بین‌المللی نظیر ایزو ۹۰۰۱ اقدام نموده و موفق به کسب جایزه ملی دوستاره تعالی نیز شده است.

در هر حال باشگاه سپاهان همواره از هر گونه نظارت استقبال نموده و مفتخر است که تاکنون از بیشترین عملیات نظارتی در مقایسه با همه باشگاههای کشور بر روی عملیات جاری خود بهره برده است.

اما در خصوص خبر جدید منتشر شده از این رسانه مبنی بر استقرار بازرسان ویژه در باشگاه سپاهان، به استحضار مخاطبان محترم می‌رساند این خبر نیز کذب محض بوده و طبق اطلاعیه منتشرشده از سوی سازمان لیگ، همه باشگاه‌های لیگ برتر مورد راستی آزمایی قرار گرفته و هیچ تقدم یا تاخری در این باره وجود ندارد.

حال سوالی که برای افکار عمومی پیش می‌آید این است چه افرادی و چگونه با همکاری این رسانه از نشر این اخبار کذب بهره می‌برند؟ آیا این افراد به ظاهر قانونمند هدفی جز ایجاد اختلال در عملکرد یکی از نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در مسابقات آسیایی دارند؟ این افراد در ظاهر دلسوز و در باطن معاند، با چه نیتی باشگاه‌های معتبر کشور را تضعیف می‌کنند؟ آیا مقصود اصلی این افراد چیزی جز تضعیف سرمایه اجتماعی نظام جمهوری اسلامی است؟ این افراد پیش از هرگونه سوال، باید خود پاسخگوی رفتار خود باشند.

به نظر می‌آید هجمه‌هایی از این دست از قامت رقبای سپاهان نیز خارج است زیرا آن‌ها هم درگیر چنین مسائل و مشکلاتی هستند و با این مصائب دست و پنجه نرم می‌کنند، پس این افراد که هستند و چه نیتی دارند؟ در شرایطی که همه دلسوزان ایران اسلامی در اهمیت تزریق نشاط و امید به جامعه تأکید دارند، نسبت این افراد با نظام اسلامی چیست؟ جالب است که اقدام این افراد در هم افزایی کامل با شبکه‌های معاندی شده است که دشمنی آنها با ایران و ایرانی ثابت شده و این روزها در بخش ورزشی خود مستمرا در حال حمله به سپاهان می‌باشند.

مگر باشگاه فولاد مبارکه سپاهان سرمایه اجتماعی ایران و اصفهان نیست؟ مگر سپاهان دل خوشی بزرگ مردم اصفهان نیست؟ در چنین شرایطی که امیدآفرینی و نشاط‌افزایی دستورالعمل قطعی کارگزاران نظام است، چگونه برخی افراد این فصل‌الخطاب را نادیده گرفته و با انتشار چنین اخباری سعی در تزریق ناامیدی و سرخوردگی در جامعه دارند؟ لازم به ذکر است باشگاه فولاد مبارکه سپاهان در فصل جاری تلاش نموده است دست تیم‌های خبری-دلالی را از این باشگاه کوتاه نماید و به تبع آن واکنش‌هایی از این دست کاملاً طبیعی است.»

نظرات کاربران
ارسال دیدگاه
عکس خوانده نمی‌شود
آخرین ها