X

ورود به پایگاه خبری طوفان زرد

7 خرداد 1402, 14:03
کد خبر: 6809
نظرات: 0

حسین چرخابی: مورایس و محرم تفاوتی ندارند

پیشکسوت فوتبال اصفهان با مقایسه عملکرد مورایس و نویدکیا اعتقاد دارد باید به نویدکیا زمان بیشتری داده می‌شد.

حسین چرخابی پیشکسوت فوتبال اصفهان در خصوص عملکرد سپاهان در فصل گذشته گفتگوی اختصاصی با اصفهان ورزش داشت که در ادامه این گفتگو را می‌خوانیم.


ثابت میکنم سپاهان ده نفره بازی می‌کرد
باشگاه سپاهان با جذب ۵ بازیکن خارجی، عملا ۵ بازیکن جوان ایرانی را کنار گذاشته، وقتی این بازیکنان ضعیف کار می‌کنند باشگاه، سرمربی و کسانی که این‌ها را آورده‌اند مجبور می‌شوند هر طور شده این بازیکنان را در زمین داشته باشند، به عنوان مثال در بازی آخر مقابل مس کرمان فرناندز که مصدوم است را به زمین می‌فرستند، چرا؟ چون از بازیکنان خارجی یک دفاع وسط (رناتو) را نیم فصل رد کردند، یک بازیکن را در طول فصل رد کردند (کامسوبا) و یک دفاع وسط را در ترکیب نداشتند (نیلسون) و برای این بازی خارجی نداشتند و این بازیکن را بازی دادند. می‌توانم با دلایل فنی ثابت کنم در این بازی که ده نفره بازی می‌کردند.

مورایس با نویدکیا تفاوتی نداشت
مورایس و نویدکیا هر کدام در فصل اول خود ۶۵ امتیاز گرفتند. نویدکیا با تجربه شده بود و این تجربه در این فصل می‌توانست به کمک او بیاید.
مورایس مربی ضعیفی نیست، ولی با توجه به همه امکانات که در اختیار دارد آنقدر که بتواند کار خاصی انجام دهد و چند هفته قبل از پایان فصل قهرمان شود، تخم دو زرده نکرد، ولی این را هم نمی‌شود گفت که از نویدکیا ضعیف‌تر است.


تیم نویدکیا و مورایس تفاوت چندانی نداشتند، من تمام بازی ذوب آهن و سپاهان را با دقت نگاه می‌کنم و همه را ضبط کرده‌ام، می‌توانم همه را آنالیز کنم، من همیشه گفتم هم تیم نویدکیا خوب و هجومی بازی می‌کرد هم تیم مورایس، هم تیم نویدکیا در دفاع ضعف داشت هم تیم مورایس، مفهوم این جملات چیست؟ یعنی هیچ فرقی بین تیم نویدکیا و مورایس نیست.

موایس مربی خوبی است، ولی در آوردن بازیکنان خارجی کاملا اشتباه کرد، برخی از مواقع تمرکز خود را از دست میداد، بازی با ملوان وقتی ضربه ایستگاهی به نفع ملوان اعلام شد، دیدم بازیکنان وارد محوطه جریمه شدند و خط دفاع خود را از روی خط محوطه جریمه تشکیل دادند همانجا به آقای بعیدی گفتم این توپ را گل می‌خورند.

یاسین زمان محرم عالی بود
یاسین سلمانی روز‌های اول فصل خیلی خوب بازی می‌کرد، اگر این بازیکن تحلیل رفته باشد مقصر مربی است، چه شده که بازیکن تحلیل رفته؟ مگر باشگاه سپاهان نمی‌گوید آکادمی ما بهترین آکادمی کشور است؟ آکادمی در دنیا این طور معنی شده که یک سری بازیکن می‌سازند و هزینه برای آن‌ها می‌کنند، تا در سنین بالا با او قرارداد ببندند یا ترانسفر کنند.
یاسین زمان محرم خیلی خوب بازی می‌کرد، حالا اصلا نابود شد، این فصل دو سه بازی کرد، خود ما می‌گفتیم چرا این طور بازی می‌کند؟ یاسین سلمانی را می‌توانستند فصل گذشته بفروشند و میلیارد‌ها تومان بابت او بگیرند، یاسین سلمانی را نفروختند و استفاده هم از او نکردند. این‌ها را باید باشگاه پاسخ دهد.
بازیکنانی مثل عارف غلامی، رضا اسدی و خیلی بازیکنان دیگر که محصول آکادمی باشگاه بودند نه برای باشگاه بازی می‌کنند نه درآمدزایی برای باشگاه داشتند، بنابر این نتیجه می‌گیرم این دوستان یک ریال درآمدزایی از آکادمی ندارند و از وجود بازیکنان آکادمی استفاده نمی‌کنند.


کارشناسان بی طرف باشند
به نظر من در بحث‌های کارشناسی نباید مربیان ذی‌نفع حضور داشته باشند، این دقیقا کلاه سر بیننده میگذارد، شما در نظر بگیرید من به عنوان یکی که عضو باشگاه سپاهان هستم و حق و حقوقی از باشگاه می‌گیرم در برنامه تلویزیونی حضور پیدا کنم، میبینم سپاهان بد بازی می‌کند، ولی کارشناس، چون از خانواده سپاهان است نمی‌تواند انتقاد کند و به جای اینکه فوتبال را کارشناسی کند باشگاه را کارشناسی می‌کند. کارشناس باید واقعیت را بگوید و اگر حقیقت را نگوید کلاه سر مخاطب گذاشته است.

نظرات کاربران
ارسال دیدگاه
عکس خوانده نمی‌شود
آخرین ها