X

ورود به پایگاه خبری طوفان زرد

5 خرداد 1402, 11:27
کد خبر: 6759
نظرات: 0

یادداشت هفته | شورایی نمایشی در سطح عالی!

شورای عالی ورزش استان هفته گذشته در حالی برگزار شد که از نکات برجسته آن می‌توان به واکنش استاندار به عدم حضور نفرات اصلی و آگاه نبودن مسئولین استان از وضعیت ورزش استان اشاره کرد!

به گزارش اصفهان ورزش، هفته گذشته شورای عالی ورزش استان در غیاب بخش اعظمی از نفرات اصلی این شورا با حضور استاندار برگزار شد که نکات بسیار زیاد در پی داشت نکاتی که گاهاً تعجب بزرگان ورزش استان را به همراه داشته است!

این جلسه که با تاخیر حدود نیم ساعته متولی اصلی و امضاء کننده دعوتنامه‌ها برگزار شد با اعتراض شدید استاندارد به دلیل عدم حضور نفرات اصلی و دستور پیگیری این موضوع آغاز شد.

آنچه شاید از عمده‌ترین تفاوت‌های استاندار فعلی و استاندار قبلی در جلسات قابل احساس است آن بود که رضایی استاندار قبلی اگر کلیپی در جلسه پخش می‌شد که حاوی اطلاعات و آمار دقیق نبود و یا حجویات بی‌مورد داشت صدایش در جلسه بلند می‌شد و به اصطلاح عامیانه موتور مدیرکل و مسئول مربوطه را پایین می‌گذاشت!

در زمان مدیرکل قبلی وقتی شورای عالی ورزش استان تشکیل شد رضایی وسط پخش کلیپ صدایش بلند شد و عنوان کرد ما اینجا جمع نشده‌ایم که عکس‌ها و ژست‌های شما را ببینیم اما در این جلسه کلیپی تأمل برانگیز بخش شد و هیچ واکنش بجز خمیازه‌کشیدن‌های برخی حاضرین، واکنش دیگری در پی نداشت هرچند با نگاهی اجمالی به وضعیت ورزش اصفهان و یا کنکاش عدم حضور نفرات اصلی شورا نیاز بود افراد دعوت شده و یا شخص استاندار از متولی ورزش اصفهان دلایل سوالات بی‌شمار نخبگان و فعالین حوزه ورزش و جوانان را پرس‌وجو کنند!

شاید بسیار خوب می‌شد از حاضرین میکروفن را روشن می‌کرد و می‌پرسید، پس از گذشت نزدیک به ۱۳ ماه از تغییرات در رأس اداره کل ورزش و جوانان استان و ۲۱ ماه از عمر دولت انقلابی، مدیرکل به چه دلیل معاونین که بازوان اجرایی اداره کل هستند را معرفی نکرده است. 

مدیران دلسوز حاضر در جلسه احتمالاً متوجه بودند که شاید استاندار در جریان وضعیت ورزش استان نیست و فقط اخبار یک‌طرفه را می‌شنود پس لازم بود میکروفن دیگری روشن شود و پرسیده شود دلیل استفاده از نیروهای غیرمرتبط و غیرمتخصص در حوزه‌های مختلف که باعث شده است در اکثریت موارد وزارت ورزش و جوانان از ابلاغ حکم مسئولیت برای آنها ممانعت ایجاد نماید به عنوان مثال اداره فنی و مهندسی،چیست و چرا مدیرکل با اینگونه تصمیمات آنهم در دولت انقلابی، ناکارآمدی را جلوه می‌دهد!؟

در این جلسه که نمایشی بودنش را هیچ مدیر مدبر و دلسوزی نمی‌تواند رد کند، استاندار اصفهان از نیاز حضور میدانی وزیر ورزش سخن به میان آورد و به‌نظر می‌رسید باید با روشن شدن میکروفن دیگری استاندار را آگاه می‌کردند که متاسفانه طبق اخباری که از وزارت ورزش و جوانان به گوش می‌رسد مدیرکل ورزش و جوانان نتوانسته است با مدیران و کارمندان این وزارتخانه ارتباط مناسب و موثری برقرار کند و حتی در برخی اتاق‌ها ورزش اصفهان را تحویل نمی‌گیرند.

شاید نیاز بود بجای تریبون دادن به برخی از افراد غیرمتخصص و غیرمسئول در ورزش برای شعله‌ور کردن تنش و حاشیه، منطقی و عقلانی بود از استاندار سوال شود که با اعتماد به دوست دوران نمایندگی آستان قدس در اصفهان چه بر سر ورزش اصفهان آمده است که باشگاه‌های اصفهانی خود را مکلف به همراهی و هم‌راستایی با تولیت ورزش استان نمی‌بینند و تافته‌ای جدا بافته شده‌اند و سیاست‌های دولت و استان برایشان اهمیتی ندارد!

و شاید نیاز بود در این جلسه همگی به دلیل وضعیت حاکم بر ورزش و جوانان اصفهان یک دقیقه سکوت می کردند چرا که تا این لحظه ۱۴ هیات آن با سرپرستی‌های بیش از یکسال اداره می‌شوند و یا ۳ هیات آن با بحران‌های جدی مواجه هستند، مانند اعلام عدم صلاحیت رئیس هیأت از سوی نهادهای نظارتی و یا ایجاد التهاب توسط شخص مدیرکل در هیأتی مانند فوتبال که تمامی این مطالب و ۴۰ مورد دیگر باعث وسعت دادن به گلوگاه‌های خود ساخته در ورزش اصفهان شده است!

قبل‌تر اصفهان ورزش در یادداشتی با عنوان "متروپل ورزش اصفهان در حال ریزش" عنوان کرده بود که اگر محمدی سبک و نحوه مدیریت خود را تغییر ندهد عبدالباقی ورزش اصفهان خواهد شد و فاجعه‌ای جبران‌ناپذیر را به ورزش این استان زرخیز تحمیل خواهد کرد.

نظرات کاربران
ارسال دیدگاه
عکس خوانده نمی‌شود
آخرین ها