X

ورود به پایگاه خبری طوفان زرد

5 اردیبهشت 1402, 12:55
کد خبر: 5825
نظرات: 0

یادداشت هفته | متروپل ورزش اصفهان در حال ریزش

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان با این سبک مدیریت، عبدالباقی ورزش اصفهان خواهد بود مگر هرچه سریعتر سبک و نحوه مدیریت خود را تغییر دهد هرچند عکس العمل های وی نشان داده است چنین روحیه‌ای ندارد.

بر خلاف روال تمامی سازمان ها که قاب عکس مدیران و یا مدیران عامل گذشته را در دیوار اتاق مدیر سازمان نصب می‌کنند عکس مدیران کل ورزش و جوانان استان اصفهان در سمت چپ (هنگام ورود) دیوار اتاق جلسات سرای ورزشکاران نصب شده است.

عکس‌هایی که با داشتن دنیا حرف مراحل پیشرفت صنعت عکاسی را در قرن حاضر نیز به نمایش گذاشته است، عکس های سیاه و سفید تا عکس‌های آتیله‌ای که همگی عیار ورزش اصفهان را مرحله به مرحله مشخص کرده اند. در بین این عکس‌ها، عکس مدیران بزرگی به چشم می‌خورد که خدمات ارزشمندی در زمان مدیریتشان صورت پذیرفت و ورزش اصفهان را با ارزش افزوده به مدیر بعدی تحویل داده‌اند. مدیرانی در سطح ملی همانند علیرضا رحیمی و یا مهرزاد خلیلیلان که با نگاه ژرف و سبک‌های مدیریت تحول‌گرایانه و خلاق که گاهاً ورزش اصفهان همچنان از کارهای موثر آنها ارتزاق می‌کند.

در یک دهه گذشته نیز ورزش اصفهان سه مدیرکل به خود دیده که سیاست‌ها و دیدگاهای این سه، ورزش اصفهان را به سمت و سو داده است، محمد سلطان حسینی دکتری مدیریت ورزش و از اساتید دانشگاه که هفت سال برصندلی مدیرکلی تکیه زد، سیدمحمد طباطبایی از پرسنل وزارت ورزش که در اوج بیماری همه‌گیر کرونا دو سال بر مسند قدرت نشست و جواد محمدی از پرسنل آموزش و پرورش و مدیرعامل نه چندان موفق باشگاه ذوب آهن که در یک سال گذشته ضمام ورزش اصفهان را در دست گرفته است.

پر واضح است به دلایل بسیار زیادی که در دایره منطق است مانند سال‌های حضور، وضعیت اقتصادی، وضعیت‌های اضطراری پیش بینی نشده مانند کرونا و یا... نمی‌توان دوره‌های یاد شده را با یکدیگر مقایسه کرد، اما در تمامی این سال‌ها و حتی از ابتدای تشکیل سازمان تربیت بدنی چنین افسارگریختگی در انسجام سازمانی در ورزش اصفهان حاکم نبوده است.

رسول نظری از اساتید مدیریت ورزشی پس از گذشت یکصد روز از مدیریت جوادمحمدی در یک برنامه زنده برخط با پیش بینی این روزها موارد بسیار زیادی را به مدیرکل گوش زد کرد اما وضعیت از پیش بینی های نظری بد و بدتر شد تا جایی که در ورزش اصفهان به دلیل عدم وجود مسئول (معاون) در حوزه های تخصصی هیچ‌گونه پاسخگویی وجود ندارد.

هم افزایی از ورزش اصفهان رخت بسته است

از اردیبشهت ماه سال گذشته که جواد محمدی با حمایت‌های بی‌دلیل استاندار که دلسوزان بسیاری از اشتباه بودن گزینه انتخابی‌اش سخن به میان آورده بودند، مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان شده و پست معاونت های وی خالی مانده است و یا با سرپرست آن هم یکساله در حال گذران امور هستند، این در حالی است که جواد محمدی مانند زمان مدیرعاملیش در ذوب‌آهن که هر هفته خبر از انتصاب سرمربی در 48 ساعت آینده می داد در ایام نوروز با حضور در خبرگزاری ایمنا خبر از انتصاب معاونین خود در روزهای پیش رو داد اما با گذشت بیش از یکماه همچنان خبری از معاونین وی نیست.

همچنین در دو دوره گذشته هم افزایی با باشگاه‌های حرفه‌ای در بالاترین سطح بود تا جایی که محمدسلطان حسینی به عضویت هیات مدیره باشگاه سپاهان درآمد و این باشگاه رشته های بسیار بیشتری نسبت به امروز را پوشش می داد و یا سطح همکاری ها با سازمان بسیج ورزشکاران در سطح بالایی بود به گونه ای که هر لحظه سایه بسیج را در برنامه‌ها به وضوح قابل مشاهده بود.

با این سبک مدیریت محمدی هر فرد ناخودآگاه به یاد برج متروپل آبادان می افتد و محمدی نیز با این دست فرمان عبدالباقی ورزش اصفهان خواهد بود مگر هرچه سریعتر سبک و نحوه مدیریت خود را تغییر دهد هرچند عکس العمل های وی نشان داده است چنین روحیه‌ای ندارد.

با توجه به شرایط موجود و با توجه به تمایل شدید وزارت ورزش برای تغییر، اگر استاندار همین لحظه گزینه جدید خود را به وزیر پیشنهاد ندهد باید منتظر بود تا متروپل ورزش اصفهان فرو بریزد!

نظرات کاربران
ارسال دیدگاه
عکس خوانده نمی‌شود
آخرین ها