X

ورود به پایگاه خبری طوفان زرد

2 تیر 1401, 18:05
کد خبر: 1140
نظرات: 0

درخشش پومسه‌کاران اصفهانی در قهرمانی آسیا

هفتمین دوره رقابت‌های پومسه قهرمانی تکواندو آسیا با حضور ۱۵۷ تکواندوکار از ۳۴ کشور امروز پنج‌شنبه دوم تیرماه به میزبانی کره جنوبی در شهر «چانچئون» آغاز شد و ورزشکاران اصفهانی در این مسابقات خوش درخشیدند.

به گزارش خبرنگار اصفهان ورزش، هفتمین دوره رقابت‌های پومسه قهرمانی تکواندو آسیا با حضور ۱۵۷ تکواندوکار از ۳۴ کشور امروز پنج‌شنبه دوم تیرماه به میزبانی کره جنوبی در شهر «چانچئون» آغاز شد.

در بخش تیمی ۳ نفره و در رده سنی  بالای ۳۰ سال علی نادعلی ، حسین بهشتی و اکبر فروزان به مصاف نمایندگان کره جنوبی رفتند و در نهایت با کسب ۷.۵۵ امتیاز به مدال ارزشمند نقره رسیدند.

همچنین علی نادعلی در انفرادی رده سنی بالای ۳۰ سال بعد از یک دور استراحت، در مرحله یک چهارم نهایی با امتیاز ۷.۶۰ به برتری رسید، ملی‌پوش پومسه کشورمان در ادامه با پیروزی برابر «عثمان بولارس» حریف قطری با  کسب امتیاز ۷.۷۴ به فینال رسید، نادعلی نهایتا با کسب ۷.۶۲ امتیاز برابر «جائه اوک جان» از کره جنوبی به رتبه دوم بسنده کرد و مدال نقره را بر گردن آویخت.

در بخش انفرادی زیر ۳۰ سال نیز مرجان سلحشوری که با برتری برابر «پاراباتی» از کشور نپال توانست به فینال برسد، نهایتا برابر «سئونگ مین یو» از کره جنوبی نتیجه را واگذار کرد و به مدال نقره رسید. 

در بخش تیمی دو نفره بالای ۳۰ سال نیز ترکیب بهشتی و فرمند پارسا با غلبه بر «کائو لو و والت» از چین تایپه مدال طلا را به دست آوردند، تیمی دو نفره ایران در این بخش در ابتدا با کسب ۷.۵۰ امتیاز برابر نمایندگان قطر به برتری رسیدند؛ در بخش تیمی دو نفره زیر ۳۰ سال نیز ترکیب صادقی و مهربان در ابتدا برابر نمایندگان ویتنام به برتری رسیدند و در فینال با واگذاری نتیجه مقابل چین تایپه به مدال نقره بسنده کرد.

علی نادعلی، هادی ترکاشوند و حسین بهشتی در بخش آقایان و مرجان سلحشوری، مرجانه تاجی، مهسا صادقی، ندا مرادی و یاسمن لیموچی از اصفهان در این مسابقات حاضر هستند.

نظرات کاربران
ارسال دیدگاه
عکس خوانده نمی‌شود
آخرین ها