X

ورود به پایگاه خبری طوفان زرد

17 اردیبهشت 1401, 10:13
کد خبر: 1119
نظرات: 0

محمدی راد|خواهش می کنم مدیران سپاهان تجدیدنظر کنند

سرمربی سابق تیم والیبال سپاهان گفت: بعد از معنوی‌نژاد، هیچ بازیکن اصفهانی به تیم ملی نوجوانان و جوانان دعوت نشد و یکی از دلایل آن عدم تیم‌داری اصفهان در سوپرلیگ بود. امروز اصفهان در تیم ملی نوجوانان نماینده دارد و این اثر تیم‌داری و سرمایه‌گذاری سپاهان است که اگر نباشند، همه اینها از بین می‌رود.

به گزارش اصفهان ورزش، تیم والیبال سپاهان سال گذشته با جذب ستاره‌هایی مانند غفور و قائمی در قامت یک قهرمان ظاهر شد. شاگردان «محمدی‌راد» در دور رفت و برگشت مرحله مقدماتی، عملکرد خیلی خوبی داشتند و به‌عنوان تیم صدرنشین به پلی‌آف صعود کردند. مسابقات پلی‌آف به صورت متمرکز در تهران برگزار شد و طلایی‌پوشان در بازی اول مقابل گرگان نتیجه خوبی گرفتند، اما در مرحله نیمه‌نهایی بازی‌های خود را مقابل پیکان واگذار کردند تا تیمی که مدعی قهرمانی بود، از دور رقابت‌ها حذف شود. پس از نتیجه‌نگرفتنِ سپاهان در والیبال، حاشیه‌هایی مبنی بر تیم‌داری‌نکردنِ این باشگاه در والیبال مطرح شد که چند روز گذشته «محمدرضا ساکت» این موضوع را تأیید و در گفت‌وگویی عنوان کرد که در لیگ دسته اول، تیم سپاهان را خواهیم دید. این درحالی است که «رحمان محمدی‌راد» پس جدایی از سپاهان در لیگ جدید هدایت تیم والیبال هورسان رامسر را برعهده خواهد گرفت. در همین رابطه محمدی راد در گفتگویی به دو سوال ما پاسخ داد که در ادمه می خوانید.

چرا سپاهان با وجود ستاره‌هایی که داشت، نتوانست نتیجه بگیرد؟

فقط می‌توانم بگویم ورزش است و هزار اتفاق غیرقابل پیش‌بینی در آن رخ می‌دهد. ما کل فصل را صدر جدول بودیم، در بازی اول پلی‌آف مقابل پاس گرگان عملکرد خوبی داشتیم، تمرینات خوبی پشت سر گذاشتیم و به جز قائمی که مصدومیت کمرش آزاردهنده بود، دیگر بازیکنان را در اختیار داشتیم؛ نمی‌دانم چرا در نیمه نهایی عملکرد بدی داشتیم.

از اول فصل، فشار قهرمانی روی تیم ما وجود داشت که باعث استرس شده بود؛ تیم‌های دیگری هم بودند که بیشتر از سپاهان سرمایه‌گذاری کرده بودند، اما بار روانی قهرمانی روی تیم ما بود. بازیکنان خود را با برنامه و بودجه مناسب در اختیار گرفتیم؛ در یک بخش از جانب برخی دوستان شیطنت‌هایی به وجود آمد که فشار قهرمانی را دو برابر کرد. در طول فصل بازی‌های خوبی ارائه دادیم و امتیازات قابل توجهی کسب کردیم، اما از هیچ‌کدام لذت نبردیم؛ زیرا همگی منتظر آخر فصل و قهرمانی بودیم که این موضوع آزار دهنده بود.

در باشگاه‌های بزرگ، فشار قهرمانی وجود دارد؛ درحال‌حاضر از آخرین قهرمانی سپاهان سال‌ها گذشته و هر سال برای آن برنامه‌ریزی می‌شود. سپاهان، باشگاه بزرگی است که چیزی جز قهرمانی هواداران و مسئولان، آن را راضی نمی‌کند و این برای مربیان و بازیکنان تعریف شده است. باشگاه امکانات خوبی در اختیار تیم والیبال خود گذاشت و در مرحله پلی‌آف، توجه بیشتری هم شد، ما نیز تمام تلاش خود را انجام دادیم، اما بعضی وقت‌ها آن چیزی که فکر می‌کنی، نمی‌شود.

مدیرعامل باشگاه سپاهان در مصاحبه‌ای اعلام کرد که دیگر در لیگ برتر والیبال تیم‌داری نخواهند کرد. نظر شما راجع به این موضوع چیست؟

امیدوارم این اتفاق رخ ندهد. روزی که سپاهان وارد رشته والیبال شد اتفاق خوبی برای والیبال کشور رخ داد. سپاهان باشگاه بزرگی است و از لحاظ ساختار و امکانات جزو بهترین باشگاه‌های ایران محسوب می‌شود. مطرح بودن این باشگاه، دیگر تنها در سطح کشور نیست؛ بلکه در آسیا و جهان نام سپاهان وجود دارد. از کار کردن در سپاهان لذت بردم؛ وقتی روز اول و آخری که در این تیم حضور داشتم را باهم مقایسه می‌کنم، می‌بینم که اتفاقات خوبی رخ داده است. شاید همه توجه رسانه‌ها و هواداران به نتیجه‌گیری است، ولی در حال حاضر سپاهان امکاناتی در والیبال دارد که هیچ باشگاهی ندارد. سال اولی که در این تیم بودم، برای تمرین هم مشکل داشتیم؛ اما روز آخری که این تیم را ترک کردم، بهترین سالن در اختیار سپاهان بود. همه این ایده‌ها از طرف کادر فنی و انجام و سرمایه‌گذاری آن از طرف باشگاه بود؛ آرزوی هر مربی و بازیکنی است که در سپاهان فعالیت کند. بعد از معنوی‌نژاد، هیچ بازیکن اصفهانی به تیم ملی نوجوانان و جوانان دعوت نشد و یکی از دلایل آن عدم تیم‌داری اصفهان در سوپرلیگ بود. امروز اصفهان در تیم ملی نوجوانان نماینده دارد و این اثر تیم‌داری و سرمایه‌گذاری سپاهان است که اگر نباشند، همه اینها از بین می‌رود. از مدیران سپاهان خواهش می‌کنم تجدیدنظر کنند، یک‌سال نتیجه نگرفتن، دلیل بر موفق نبودنِ مجموعه نمی‌شود.

امیدوارم برای انجام مسابقه مقابل سپاهان حاضر شویم و دوباره فضای سالن ۲۵ آبان را تجربه کنم. 
ایمنا

نظرات کاربران
ارسال دیدگاه
عکس خوانده نمی‌شود
آخرین ها