X

ورود به پایگاه خبری طوفان زرد

16 اسفند 1400, 00:31
کد خبر: 1008
نظرات: 0

قهرمان اسبق تکواندو جهان: تکواندو ایران افت کرده و نیاز به برنامه‌های جدید دارد

هادی ساعی از قهرمانان ایران است که سابقه مدیریت در شورای اسلامی شهر تهران را داشته و می‌تواند به پیشرفت تکواندو کمک کند.

فرزاد ذرخش در گفت و گو با خبرنگار اصفهان ورزش در رابطه با انتخاب هادی ساعی به عنوان رئیس فدراسیون تکواندو، اظهار کرد: هادی ساعی از قهرمانان ایران است که سابقه مدیریت در شورای اسلامی شهر تهران را داشته و می تواند به پیشرفت تکواندو کمک کند. پولادگر رئیس سابق فدراسیون تکواندو کار خود را انجام داد و زحمت کشید اما تکواندو ایران به افکاری جدید نیاز داشت. ساعی با قهرمانان، ورزشکاران، مربیان و داوران در ارتباط است که با مشکلات تکواندو آشنایی دارد و انتخاب خوبی است.


وی در جواب به این سوال مبنی بر اینکه علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی در کشتی سابقه قهرمانی دارد و در مدیریت هم موفق عمل کرده است، آیا هادی ساعی هم می تواند موفق باشد؟ تصریح کرد: رشته ها و افراد را نمی شود باهم مقایسه کرد زیرا هرکس توانایی‌های خاص خود را دارد. تکواندو ایران در سطح قهرمانی و جهانی افت کرده که اگر تغییرات رخ نمی داد، شرایط بدتر هم می شد و نمی توانستیم با دیگر کشور ها رقابت کنیم. فکر می کنم ساعی برنامه های جدیدی دارد و می تواند کمک کند تا دوباره تکواندو ایران مطرح شود.


قهرمان اسبق جهان وپیشکسوت تکواندو در خصوص دلایل افت تکواندو ایران، خاطر نشان کرد: از تمام پتانسیل‌ها، تجربیات و نظر کارشناسان تکواندو برای این رشته استفاده نشده است، تا قبل از  ساعی برنامه خاصی برای رشد تکواندو وجود نداشت و همه با تکیه بر برنامه های قدیمی پیش می رفتند.


ذرخش ادامه داد: برای رشد و توسعه تکواندو باید راه کارهایی جدید ارائه داد شود، جامعه دانشگاهی ورود کنند تا به صورت علمی و مدیریتی قوی روندی رو به جلو برای تکواندو در نظر بگیرند.


وی در رابطه با تکواندو اصفهان، گفت: تغییراتی در راس هیئت تکواندو استان اصفهان به وجود آمد که رئیس جدید این هیئت با ضعف ها و مشکلات تکواندو آشنا است. یک زمانی اصفهان قطب تکواندو بود و ملی پوش داشت ولی از آن دوره فاصله گرفتیم که باید همدلی در بین جامعه تکواندو استان اصفهان بیشتر شود و با یک برنامه ریزی مناسب جایگاه این رشته را در اصفهان ارتقا ببخشیم.


نظرات کاربران
ارسال دیدگاه
عکس خوانده نمی‌شود
آخرین ها